Już po raz dziewiąty organizowane są Suwalskie Spotkania Edukacyjne. W tym roku hasłem przewodnim imprezy jest: „Nowa szkoła - świadomy wybór". W poniedziałek, 5 kwietnia 2012 r. w suwalskiej hali OSIR Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, otworzył targi.
Po minucie ciszy związanej z sobotnia tragedią kolejową, dokonano otwarcia spotkań, pani Bożena Kamińska Poseł na Sejm RP oraz Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk zwiedzili stoiska wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie i nauczyciele poszczególnych placówek prezentowali swoje dokonania oraz kierunki i specjalizacje nauczania.
Te spotkania, skierowane są przede wszystkim do uczniów - absolwentów trzecich klas gimnazjów i ich rodziców, oraz nauczycieli. Ale też do wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną suwalskich szkół ponadgimnazjalnych oraz tematyką z zakresu edukacji i wychowania.
Program Spotkań przewiduje prezentację edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, wydawnictw edukacyjnych, placówek oświatowych. Szczególnie ważne jest to dla gimnazjalistów, którzy podczas Spotkań dowiedzą się jak wygląda elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych. O planowaniu ścieżki zawodowej opowiedzą doradcy.
Informację zamieszczono 5 marca 2012 r.
Powiat suwalski – siedziba, którą są Suwałki, nie należy do samego powiatu. Miasto to jest miastem na prawach powiatu. Sam powiat suwalski został utworzony w 1999 roku i należy do licznej grupy utworzonych po reformie administracyjnej, która miała miejsce właśnie w tym czasie. W skład powiatu znajdującego się w województwie podlaskim, wchodzi gmina Bakałarzewo, Filipów, Jeleniewo, Przerośl, Raczki, Rutka-Tartak, Suwałki, Szypliszki, Wiżajny. Urbanizacja jest tutaj na zerowym poziomie, co oznacza, że cały obszar powiatu, a jest to 1307 km², zajmują tereny wiejskie, lasy i jeziora wraz z rzekami, a także morenowe wzniesienia z najwyższym – Górą Prusaka 250 m n.p.m. Turystyka w całości opiera się tutaj na kontakcie z naturą. Możemy wybrać na liczne rodzaje szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych, wodnych, narciarskich, samochodowych i na ścieżki poznawczo-edukacyjne. Trzeba wspomnieć także o agroturystyce. W gospodarstwach czekają na nas m.in. konna przejażdżki i smakowanie regionalnej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola